NIP 7312056149

REGON 367422024

ul. Skłodowskiej-Curie 19/27/19, 

90-570 Łódź

Project Manager- Bartłomiej Nowicz

kom. +48 515 841 450

biuro@eventeffect.pl

  • Facebook
  • Instagram

©2019 by Event Effect.
Właścicielem marki "Event Effect" jest "Fundacja Wyszehradzka"

  • Bartłomiej Nowicz

Oto w jak łatwy sposób poprawić wyniki finansowe Twojej firmy !!!


Wyniki finansowe firm- najnowsze strategie

Ustalanie strategii zwiększenia wyników finansowych firmy jest celem każdego przedsiębiorcy, począwszy od szefa małej firmy aż do prezesów największych korporacji. Ci ostatni już kilka lat temu strategie te opracowywali w oparciu o motywowanie swoich pracowników do efektywniejszej pracy, co znacznie wpływało na coraz lepsze wyniki firmy. Każdy pracodawca chcący poprawiać kondycję finansową firmy wie doskonale o tym, że jego biznes tworzą ludzie i to od ich pracy i efektywności zależą wyniki finansowe.


Motywacja pracowników- co na to nauka?


Kwestia motywacji pracowników była przedmiotem nie tylko badań społecznych, ale również rozważań naukowych. Przyjęło się, iż elementy motywacji pracowników podzielone zostały na dwie kategorie: płacowe i pozapłacowe. W związku z tym, iż kwestie płacowe są bardzo złożone i zależą od wielu czynników tj. stanowisko, wielkość firmy, stan finansowy, to skupimy się na elementach pozapłacowych, które dotyczą wszystkich biznesów i są dość obiektywne. Jak podają badacze, do elementów pozapłacowych zaliczamy takie działania jak m. in. dodatkowe dni wolne od pracy, pakiety socjalne, realna szansa awansu i rozwoju, możliwość decyzyjności czy w końcu stwarzanie dobrej atmosfery i relacjach w pracy. Skoro kwestie teoretyczne mamy już za sobą sprawdźmy, co na to badania społeczne.


Badania statystyczne, czyli jak chcą być motywowani pracownicy.


Badania statystyczne dotyczące motywacji pracowników były przeprowadzane na grupie pracowników zatrudnionych w różnych firmach, co do ich wielkości i struktury. W poprzedniej części dokonaliśmy podziału na elementy motywacji płacowych i pozapłacowych, natomiast podczas badań społecznych z reguły nie dokonywano podziału, w związku z tym pytania o to, co motywuje pracowników dotyczyły kwestii płacowych i pozapłacowych.

Jak się okazuje na pierwszym miejscu z reguły pada odpowiedź dotycząca wynagrodzenia za pracę. W związku z tym, że jest to element płacowy, a my się nim nie zajmujemy, pójdźmy dalej. Na drugim miejscu pada odpowiedź dotycząca relacji i atmosfery w pracy i na tym skupimy swoje rozważania.


Team Building-, czyli w jaki sposób realizować najważniejszą pozapłacową motywację do efektywnej pracy

Relacja i atmosfera w pracy jest najważniejszym elementem efektywnej pracy, który podają sami pracownicy. W nomenklaturze fachowej te relacje i atmosfera noszą nazwę Team Building’u. Pokrótce polega to na stworzeniu idealnych warunków to zbudowania wśród swoich pracowników zespołu, który według badań jest bardziej kreatywny, szybszy i co za

tym idzie- efektywniejszy.

Skoro już wiemy, co motywuje Twoich pracowników czas odpowiedzieć na pytanie jak to zrobić. Sposobów jest kilka, ale my skupimy się na tym, który jest najszybszy i najbardziej efektywny. Zastanówmy się, zatem jak stworzyć warunki, w których Twoi pracownicy w sposób automatyczny stworzą między sobą takie relacje, które ze zwykłych współpracowników stworzą Team. Najlepszą metodą, która w rozwiniętych firmach i korporacjach jest właściwie codziennością jest organizowanie warunków, w których pracownicy mogą się ze sobą zintegrować czy lepiej poznać nawet na płaszczyźnie prywatnej. Takimi warunkami są regularnie organizowane eventy integracyjne czy motywacyjne, a nawet takie, które łączą w sobie integrację z motywacją. Sprawa jest pozornie prosta, bo cóż trudnego jest w zorganizowaniu takich eventów, natomiast spróbujmy sobie wyobrazić takie wydarzenie… i nagle okazuje się, że mamy na myśli jakieś miejsce, gdzie miałoby się to odbyć, jakiś catering i koncert lokalnej gwiazdy tylko dla Twoich pracowników. Oczywiście wymienione elementy składają się na event. Spotykają się tam Twoi pracownicy, a także kadra kierownicza i zarządzająca dobrze zjedzą i posłuchają kilka kawałków preferowanej muzyki, ale czy to ich zintegruje i zmotywuje? No właśnie… Jak już wspomnieliśmy wcześniej Team Building to stworzenie warunków, w których dana grupa się zintegruje i zmotywuje i właściwie na tym polega cała trudność, bo w końcu chodzi o to, by to wydarzenie przynosiło widoczne efekty w postaci poprawienia wyników finansowych Twojej firmy, a nie wyłącznie zapewnienie pracownikom rozrywki!

Nikt z nas nie jest specjalistą od wszystkiego. Jesteś świetnym szefem, który dba o pracowników i podejmuje odpowiednie decyzje i zna się na branży, którą dowodzi? Świetnie…, ale to nie oznacza, że z taką samą efektywnością stworzysz warunki dla Team Building’u. Aby uzyskać szybkie wyniki swoich działań zaufaj innym, którzy znają się na tym, w jaki sposób wpłynąć na Twoich pracowników i pozwól, aby Twoje wydarzenie odniosło sukces!

25 wyświetlenia